Yatak, Yorgan, Battaniye, Yastık deyip geçmeyin!

Sağlıklı ve Temiz Yatak, Yorgan, Battaniye, Yastık ile yatmak pek çok hastalığa iyi geliyor.

İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre hafif battaniye yerine orta ağırlıktaki battaniye kullanmanın; uyku sorunları, anksiyete ve dikkat eksikliği gibi birçok soruna çare olduğu belirtildi
Uykusuzluğun ilacı Nasıl bir Yatak, Yorgan, Battaniye, Yastık?

İsveç’te yapılan bir araştırma, orta ağırlıktaki battaniye kullanmanın pek çok hastalığı iyi geldiğini ortaya koydu.
Genç, sağlıklı katılımcılar üzerinde yapılan araştırmaya göre, orta ağırlıktaki bir battaniyeyle uyumak kişiyi rahat ve güvende hissettirirken, uykuyla ilişkili bir hormon olan melatonin düzeyini artırarak uyku kalitesini artırmaya yardımcı olabilir.

SAĞLIKLI ve TEMİZ OLAN YATAK, YASTIK, BATTANİYE, YORGAN KİŞİYİ SAKİNLEŞTİRİYOR.
Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Güner Sönmez, “Bizde de eskiden ağır yorganlar, 10 kiloluk yün yorganlar vardı ama artık ortadan kalkmış durumda” dedi.
Araştırmada hormon düzeyleri ölçüldü. orta ağırlıktaki battaniyenin vücuda basınç uyguladığı ve duyusal sinirleri uyardığı ortaya çıktı.
Çalışmanın detaylarına ilişkin bilgi veren, Prof. Dr. Sönmez, “26 kişiye iki gecelik üst üste hafif battaniye kullanılarak, bir de orta ağırlıktaki battaniye kullanılarak uyku kaliteleri ve uyku süreleri ölçülmüş. orta ağırlıktaki battaniye alanlarda hafif battaniye kullananlara göre tükürüklerinden ölçülen melatonin düzeylerinde yaklaşık yüzde 30 artış var. Bu, insanlara okşanma hissi veriyor, basınç oluşturarak kaygının oluşturduğu fiziksel semptomları sakinleştiriyor” diye konuştu.
Aynı konuda yapılan benzer araştırmalar da orta ağırlıktaki yorgan kullanımının sakinleştirdiği, anksiyete, uyku bozukluğu ve dikkat eksikliğine iyi geldiğini gösteriyor.

Sağlıklı Günlerde Yardımlaşmak ve Hizmet Etmek Üzere,

Karasu Üstün Temizlik Telefon: 0536 592 01 04